REFUGIUM PARTNER

JSME HRDÝMI PARTNERY REVITALIZACE PONIČENÉHO MOKŘADU V ČESKÉ KANADĚ

K životnímu prostředí už nestačí přistupovat jen tak, že uchráníme před zničením to zdravé, co nám zbývá, ale taky budeme obnovovat území, která v minulosti dostala zabrat, a přesto stále mají potenciál. Obnova přírody je zkrátka velkým tématem posledních let.

Vnímají to tak nejen unijní instituce a neziskové organizace, ale i velké firmy po celém západním světě. Rozhodli jsme se proto, že půjdeme s dobou. Protože ale zrovna obnova přírody není téma, kterému bychom rozuměli, nepouštěli jsme do ní po vlastní ose a radši se spojili s Refugiem.

Tato v Praze sídlící akciová společnost se zaměřuje právě na výkup, obnovu a následný dlouhodobý management přírodních lokalit, které mají šanci stát se výjimečnými centry biodiverzity.

To je i případ mokřadu v České Kanadě, jehož obnovu jsme finančně podpořili částkou 50 000 Kč.

A abychom povědomí o přírodě a její obnově šířili dál, rozhodli jsme se tuto částku rozdělit na 100 menších kreditů v hodnotě 500 Kč, které jsme použili jako dárek ke stovce rezervací apartmánů v rezidenci Masarykova N°30. Tak, aby se i naši hosté mohli symbolicky podílet na dobré věci.

Vše o revitalizačním projektu, jehož jsme patrony, najdete zde.

Za nás jen malé shrnutí: